Tars wykończony płytkami będzie nam służył na cale lata. Musimy jednak pamiętać o odpowiednim doborze płytek oraz wcześniejszym przygotowaniu podłoża.
Należy pamiętać aby nie położyć płytek na świeżo zrobionym podłożu. Powinno się zaczekać około 2-3 miesięcy. W przeciwnym razie może dojść do nieregularnych pęknięć przechodzących przez kilka sąsiednich płytek.
Przed przystąpieniem do położenia gresu należy zabezpieczyć taras poprzez utworzenie warstwy izolacji przeciwwodnej z tzw. płynnej folii oraz wykonania dylatacji. Płynna folia chroni podłoże przed wnikaniem wody, która mogłaby doprowadzić do odspajania się płytek. Płynną folię nakłada się w dwóch warstwach. Dylatacja (przerwa dylatacyjna) jest to szczelina celowo utworzona w konstrukcji budynku lub budowli. Wydzielone elementy lub ich fragmenty samodzielnie przenoszą przewidywane obciążenia, odkształcenia i przesunięcia. Zadaniem dylatacji jest kompensowanie naprężeń wynikających z różnic temperatur. Płytki (zwłaszcza te w ciemnych kolorach) w czasie dnia intensywnie się nagrzewają na słońcu, w nocy zaś gwałtownie stygną i się kurczą. Brak dylatacji powoduje pękanie fug oraz wysadzanie pojedynczych płytek.
Po wyschnięciu izolacji możemy przystąpić do układania płytek na klej wysokoplastyczny, mrozo i wodoodporny( płytki również musza powinny być mrozoodporne). Tak zabezpieczony i przygotowany taras powinien służyć nam przez lata.